ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6205432
*
nr 620 5432
Spegel
Mässing, diameter: 48
Utrop:
100 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 19:59:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 10:40:59
1
100 kr
23/1 13:51:53
2
200 kr
24/1 05:40:08
3
300 kr
24/1 17:11:31
4
700 kr
24/1 23:41:46
3
450 kr
25/1 18:46:28
4
Vinnande bud
25/1 19:02:22
4
justering av budtak
25/1 19:05:57
5
550 kr
25/1 19:07:11
5
650 kr
25/1 19:07:45
5
750 kr
25/1 19:08:05
5
850 kr
25/1 19:10:26
5
950 kr
25/1 19:29:53
4
justering av budtak
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 620 5432
Spegel
Mässing, diameter: 48
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/1 10:40:59 | 1 | 100 kr |
| 23/1 13:51:53 | 2 | 200 kr |
| 24/1 05:40:08 | 3 | 300 kr |
| 24/1 17:11:31 | 4 | 700 kr |
| 24/1 23:41:46 | 3 | 450 kr |
| 25/1 18:46:28 | 4 | Vinnande bud |
| 25/1 19:02:22 | 4 | justering av budtak |
| 25/1 19:05:57 | 5 | 550 kr |
| 25/1 19:07:11 | 5 | 650 kr |
| 25/1 19:07:45 | 5 | 750 kr |
| 25/1 19:08:05 | 5 | 850 kr |
| 25/1 19:10:26 | 5 | 950 kr |
| 25/1 19:29:53 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



